Festiwal rodzinny

Rodzinnie, Razem, Rewelacyjnie

Zebrzydowice k. Cieszyna

FESTIWAL RODZINNY Zebrzydowice k/Cieszyna

"Rodzinnie, Razem, Rewelacyjnie"

Opis

W codziennej gonitwie, niewiele mamy czasu dla siebie, dla rodziny. Chcemy Was zatrzymać :) skupić się na TU i TERAZ RAZEM. Wrócić do świata widzianego oczami dziecka, który jest tak wielobarwny, ciekawy, pełen niespodzianek.


TERMINY:
01.08-07.08.2018r.
08.08-14.08.2018r.

PROGRAM POBYTU:
- poranne sesje Tao Yin,
- warsztaty Tao Yin m.in. techniki automasażu, akupresury,
- medytacje,
- warsztaty z zakresu: komunikacja bez przemocy, świat mojego dziecka,
- warsztaty/zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych m. in. decoupage, tworzenie własnych kul kąpielowych, tkanie dywanu, upcycling, tworzenie strojów,
- dużo ruchu,
- zdrowe jedzenie.

PONADTO:
- wyprawy po okolicy,
- spływ kajakowy,
- wycieczki tematyczne,
- masaże (Tui Na, An Mo, Chui Hun),
- moksoterapia,
- lekkie zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne,
- konsultacje żywieniowe.


OPŁATY:
- osoba dorosła – 1250 zł,
- dziecko powyżej 4 roku życia: 1050 zł,
- dziecko w wieku 1 – 4 lat: 950 zł (wspólne spanie),
- BEZPŁATNIE dzieci do 1 roku życia (wspólne spanie, bez wyżywienia).

Opłata za pobyt jednej osoby: zakwaterowanie w komfortowych pokojach z łazienkami i balkonami, TV i Wi-Fi, całodzienne wyżywienie lekkostrawne, z elementami diety odkwaszającej, składające się z 3 posiłków w formie bufetu (w przypadku specjalnych wskazań żywieniowych np. alergia, bardzo proszę o wcześniejszą informację).

Dbając o bezpieczeństwo i dobrą zabawę Waszych dzieci, gwarantujemy wykwalifikowaną kadrę. 

OPIS WYBRANYCH ZAJĘĆ:
„Pobudź, pokieruj i poprowadź Swoją energię QI”
TAO YIN – „Droga do wnętrza” – najprostsza droga do zdrowego życia. To tradycyjna chińska terapia ruchowo-oddechowa nazywana medytacją w ruchu lub ćwiczeniami chroniącymi życie. Istotą tych ćwiczeń jest gromadzenie, uzupełnianie, harmonizowanie i poruszanie energią Qi we własnym organizmie. Są to ćwiczenia oddechowe i gimnastyczne (rozciągające, izometryczne, siłowe i rozluźniające), które pomagają odzyskać i utrzymać zdrowie dla ludzi w każdym wieku. Nasze ciał staje się bardziej giętkie, mięśnie silniejsze a kończyny i stawy bardziej ruchome, szybciej odzyskujemy siły utracone podczas choroby. Odzyskujemy energię Qi, usuwamy toksyny, odczuwamy jasność umysłu, odprężenie i relaks. Obok medytacji jest to najlepsza metoda pomagająca ludziom żyjącym we współczesnym świecie pozbyć się stresu, zaburzeń, chorób i uciszeniu mentalnych turbulencji poprzez znalezienie i przywrócenie pierwotnego stosunku do natury.

WARSZTATY RODZICA
Warsztaty są przeznaczone dla rodziców dzieci, którzy pragną budować swoje relacje z nimi w oparciu o wzajemny szacunek i zrozumienie, w poszanowaniu godności i integralności swoich pociech. Przykładowa tematyka to: wzbogacenie relacji rodzinnych, rozwinięcie współpracy i umocnienie więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, zwiększenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, konfliktowych, stresujących, praktykowanie empatii dla siebie i dla innych, poszukiwanie sposobów na zadbanie o swoje emocje i na towarzyszenie dzieciom w ich przeżywaniu świata, własny rozwój osobisty, pogłębienie kontaktu z samym sobą.

WARSZTATY KREATYWNE
„Niektórzy widzą rzeczy takie, jakimi są i pytają – dlaczego. Ja śnię o rzeczach, których nigdy nie było i pytam – dlaczego nie? George Bernard Shaw. Realizując z dziećmi różne formy plastyczne, muzyczne, ruchowe wspomagamy ich rozwój intelektualny, umiejętność zapamiętywania, koncentrację uwagi, logiczne myślenie, wzmacniamy w dziecku akceptację siebie, tolerancję otoczenia, rozwijamy umiejętność współpracy, odkrywamy indywidualne uzdolnienia.

WARSZTATY NEW LIFE
„Prawdziwy akt odkrycia nie polega na odnajdywaniu nowych lądów, lecz na patrzeniu na stare w nowy sposób”
Marcel Proust. Liść, tulejka po papierze toaletowym, szyszka, plastikowy kubeczek, kamyk, sznurek, patyczek… wszystko jest inspiracją i materiałem do stworzenia czegoś nowego.

KILKA SŁÓW O NAS

JAROSŁAW JAMRÓZ
Prezes Polskiego Towarzystwa Tao Yin i właściciel Górskiego Ośrodka Naturoterapii „Esencja Zdrowia”. Po godzinach artysta plastyk, rzeźbiarz. Poza codzienną pomocą w odzyskaniu równowagi energetycznej i zdrowotnej, w niespotykany sposób przelewa swoją energię na płótna tworząc niepowtarzalne obrazy. Pasjonat wypraw górskich oraz miłośnik zwierząt wszelakich :)
„W ZGODZIE Z NATURĄ”
Po co? – Aby być zdrowym i szczęśliwym!!!
Nie próbujmy zrozumieć, zmieniać, naprawiać doskonalić świata, w którym żyjemy dopóki nie zrobiliśmy tego w sobie. Harmonia naszego życia jest zakłócana nie z powodu codziennych czynności , wpływów zewnętrznego środowiska Tylko z braku czasu poświęconego dla siebie, dlatego na zajęciach Tao Yin uczę jak zostać samolubem :) ale nie na całe życie, tylko na czas treningu. Znów pojawia się pytanie: po co? – Dla zdrowia!!! Każda dysharmonia jest przywracana do stanu równowagi gdy poświęcimy czas na wprowadzanie zgody między narządami wewnętrznymi naszego organizmu („wewnętrzny uśmiech”) między Yin i Yang i dopiero między naszym ciałem a środowiskiem, w którym żyjemy. Wszystko po to aby żyć zdrowo i szczęśliwie a nasz uśmiech będzie szczery – a nie pod publikę… :)

TOMASZ MEDYŃSKI
Trener rozwoju osobistego. Magister socjologii, ukończył Studium Przeciwdziałania Przemocy. Fascynuje go obserwacja jak uczestnicy zajęć odkrywają własne możliwości, swój potencjał i rozpoczynają dokonywanie konstruktywnych zmian w swoim życiu. Czynnie uczestniczy w działaniach zmierzających do likwidacji wykluczenia społecznego pod każdą postacią.Jest członkiem Międzynarodowego Ruchu ATD Czwarty Świat. Interesuje się fotografią, turystyką górską. Uwielbia książki, film, teatr. Kocha zwierzęta, w szczególności psy i koty.

SYLWIA JANECKA
Instruktor rekreacji ruchowej, gimnastyki oraz dyscyplin sportowych m. in. pływania. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła w trakcie studiów, pracy w szkole, na pływalni, koloniach jako Ratownik Wodny. Swoją radością, humorem i pomysłowością zaraża wszystkich. Właścicielka gabinetu EstMed gdzie zajmuje się rehabilitacją i kosmetologią. Ukończyła studia magisterskie, pedagogiczne wychowania fizycznego i podyplomowe z zakresu odnowy biologicznej. 

URSZULA WIKAREK
Certyfikowana trenerka diety odkwaszającej. Wyznaje zasadę Hipokratesa „Spraw by jedzenie Cię uleczyło”. Od 30 lat łączy swoją wiedzę i pasję w zakresie zdrowego żywienia, jest współtwórczynią wyjątkowego miejsca jakim jest Wioska Medyczna MedCithi. Dziś wiedza na temat zdrowego funkcjonowania jest tak duża, że korzystając z niej możemy żyć bez chorób i cieszyć się trwałym zdrowiem. To tylko my dokonujemy wyboru.

ANNA SARAMA
Na co dzień kochająca mama, przedsiębiorca, rękodzielniczka. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Ludowego w Woli Sękowej. Jej dom jest całym życiem oraz pracownią i biurem. Inspiracje czerpie ze świata widzianego oczami córki, z codziennych doświadczeń i obserwacji przyrody. Od ponad 15 lat prowadzi Zakład Usług Rehabilitacyjnych i Socjalnych, który świadczy usługi dla osób chorych i niepełnosprawnych. Współpracuje z wyjątkową Pracownią PoWoli Basi Pociechy w Cichawce k/Bochni. Od 5 lat prowadzi pracownię rękodzielniczą, gdzie nieustannie doskonali umiejętności z zakresu: manufaktury kosmetyków naturalnych, ceramiki, szydełkarstwa oraz technik wszelakich, które wpadną jej akurat w ręce. Ostatnio poznaje tajniki krawiectwa :)

Chcemy z Wami stworzyć niepowtarzalną atmosferę, pełną zabawy, śmiechu, kreatywności, życzliwości :)

                                                              Do zobaczenia na Festiwalu Rodzinnym 

Galeria zdjęć

Lokalizacja

Zarezerwuj teraz

ZADZWOŃ:
osoba odpowiedzialna za Festiwal
Anna Sarama
tel. 503 118 031


LUB NAPISZ:
Informujemy, że udostępnione przez Państwa dane wykorzystywane będą w celu podjęcia zawarcia umowy. Administratorem i Odbiorcą danych osobowych są: Zakład Usług Rehabilitacyjnych i Socjalnych, Zakład Usług Rehabilitacyjnych i Socjalnych "Nowak", Biuro Podróży i Turystyki "M. J. Nowak", z siedzibami w Zawierciu. Informację o naszej polityce bezpieczeństwa i prywatności znajdziecie Państwo w zakładce "Do pobrania".